BAS Tanıtım

BAS
Çalışma Kaynakları
Dersler
Öğrenci Seçimi ve Ücret
İletişim

Bankacılık ve Sigortacılık Uzaktan Ön Lisans Programı, Ankara Üniversitesi Beypazarı Meslek Yüksekokulu ve Uzaktan Eğitim Merkezi işbirliği ile yürütülen bir programdır. Bankacılık ve sigortacılık sektörlerinde, mesleki temel bilgilerin yanı sıra hukuki, teknik bilgilere de sahip, banka, sigorta hizmetlerini yürütebilen elemanlar yetiştirmeyi amaçlar. Mezunları, finans, banka sektöründe meslek elemanı olarak görev almakta, sigorta acentesi açabilmekte ya da sigorta şirketlerinde görev yapabilmektedir. Eğitim süresi 4 yarıyıldan oluşup toplam 2 yıldır. Staj yapma zorunluluğu yoktur. Öğrenciler isterlerse kendi olanaklarıyla staj yapabilirler.
Dersler internete dayalı uzaktan eğitim sistemiyle yürütüleceğinden dersleri takip edebilmek için internet erişimli bir bilgisayara sahip olmak yeterlidir. Öğretim yılı içinde, bir dönemde her ders için biri ara, diğeri yarıyıl sonu olmak üzere iki ayrı sınav yapılmaktadır. Bütünleme sınavı vardır.

Sınavlar 6 merkezde, Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Şanlıurfa ve Trabzon  illerinde (bütünleme sınavı sadece Ankara'da) yüz yüze oturumlar halinde yapılır.
Öğrenciler isterlerse, normal eğitim süresi içinde başarısız oldukları dersleri, 12 krediye kadar olmak kaydıyla yaz döneminde alabilirler. Program öğrencileri Ankara Üniversitesi öğrencilerinin, mezunları ise Üniversitemizin aynı alandaki yüz yüze eğitim programı mezunlarının sahip oldukları tüm haklara sahiptirler. Bu programdan mezun olanlar, Ankara Üniversitesi Beypazarı Meslek Yüksekokulu Bankacılık ve Sigortacılık Ön Lisans diploması almaya hak kazanırlar.

Merkezimiz tarafından kullanılmakta olan öğrenme yönetimi sistemi aracılığı ile öğrenciler, derslerini takip edebilir, öğretim elemanlarıyla iletişim kurabilir, duyuruları ve sınav sonuçlarını öğrenebilirler. Forumlar aracılığı ile soru ve sorunları konusunda gerekli yardım ve teknik desteği alabilirler.

# Çevrimiçi ders Web Konferans Ders videosu Forum Yüzyüze Dersler
Bas + + + + +

Öğrenciler, dersleri, öğrenim yönetimi sistemine yüklenmiş olan çevrimiçi içerikler aracılığıyla takip edebilmektedirler.

Web konferans aracılığı ile etkileşimli olarak derslerişlenmektedir. Web konferans, dersin öğretim elemanının görüntü ve sesinin öğrencilere ulaştırıldığı bir ortamdır.

Ders videoları, öğretim elemanının ders anlatımının kamerayla çekilerek öğrencilere bütünüyle gösterilebildiği bir başka ders anlatım yoludur.

Forumlar, öğrencilerin, öğrenci işleri ile ilgili sormak istedikleri konuları yazabildikleri öğrenci işleri forumu, çözemedikleri teknik sorunlarını iletebilecekleri teknik forum ve yine kendi aralarındayazışabilecekleri öğrenci forumu olmak üzere üç ayrı bölüm halindedir.

Yüz yüze dersler, dersin öğretim elemanının örgün eğitimdeki gibi dersini sınıfta anlatmasıdır. Dönem boyunca 2 hafta sonu bu olanak öğrencilere sağlanmaktadır. Yüz yüze dersler yalnızca Ankara’da yapılmaktadır.

Bu kaynaklara ek olarak, kitap ve fasikül içerikleri ders eğitmenleri tarafından hazırlanmış olup, içerik ve müfredatla ilgili tüm soru ve sorunlarınızı ders eğitmenlerinize iletebilirsiniz. Almak istediğiniz kitabın ders öğretmeni tarafından kullanılıp kullanılmadığından emin olunuz. Ders kitaplarına ulaşmak için tıklayınız.

Programdaki dersler zorunlu olup Ankara Üniversitesi Beypazarı Meslek Yüksekokulu'nun öğretim elemanları tarafından verilmektedir.  Gerekli hallerde Ankara Üniversitesi'nin diğer fakülte ve yüksek okullarındaki öğretim elemanları da kimi derslerin yürütülmesinde görev almaktadır.

2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Akademik Kadro

Dersin Adı Öğretim Elemanı E-Posta
Temel Bankacılık Bilgileri Öğr. Gör. Sabri Serkan KIZILSU Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
Sigortacılığa Giriş Okut. Murat ÖZBOLAT Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
Ekonomi Doç. Dr. Türkmen GÖKSEL Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
Hukukun Temel Kavramları - -
Genel Matematik Öğr. Gör. Aytül DOĞAN Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
Davranış Bilimleri ve İletişim Yrd. Doç. Özgür GÜLDÜ Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
Genel İşletme Yrd. Doç. Dr. M. Arcan TUZCU Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Dr. Alper BAKACAK Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
Türk Dili I Esin Gün GÜRER Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
Temel Yabancı Dil  Nimet ÇAVUŞ Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
Banka İşlemleri ve Uygulaması Öğr. Gör. Sabri Serkan KIZILSU Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
İstatistik Öğr. Gör. Dr. M. Cumhur AKBULUT Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
Uluslararası Bankacılık Öğr. Gör. Sabri Serkan KIZILSU Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
Finansal Hizmetlerin Pazarlaması Öğr. Gör. Sabri Serkan KIZILSU Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
Kıymetli Evrak ve Takip Hukuku Bilgisi - -
Hayat Dışı Sigortalar Okut. Murat ÖZBOLAT Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
Para Teorisi ve Politikası Doç. Dr. Oya Safinaz Erdoğdu Birdane Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
Sosyal Güvenlik Bilgisi Doç. Dr. Gülbiye YAŞAR Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
Banka Muhasebesi Okut. Murat ÖZBOLAT

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.


I. Yarıyıl Ders Listesi

D. Kodu Dersin Adı Z/S Teorik Toplam Ulusal Kredi AKTS Değeri
BSU101 Temel Bankacılık Bilgileri Z 2 2 2 4
BSU103 Sigortacılığa Giriş Z 2 2 2 5
BSU105 Ekonomi Z 2 2 2 4
BSU107 Hukukun Temel Kavramları Z 2 2 2 4
BSU109 Genel Matematik Z 2 2 2 5
BSU111 Davranış Bilimleri ve İletişim Z 2 2 2 4
BSU113 Genel İşletme Z 2 2 2 1
ATA105 Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Z 2 2 2 1
TDİ111 Türk Dili I Z 2 2 2 1
YDİ111 Temel Yabancı Dil    4 4 4 1


III. Yarıyıl Ders Listesi

D. Kodu Dersin Adı Z/S Teorik Toplam Ulusal Kredi AKTS Değeri
BSU201 Banka İşlemleri ve Uygulaması Z 2 2 2 4
BSU203 İstatistik Z 2 2 2 3
BSU205 Uluslararası Bankacılık Z 2 2 2 3
BSU207 Finansal Hizmetlerin Pazarlaması Z 2 2 2 3
BSU209 Kıymetli Evrak ve Takip Hukuku Bilgisi Z 2 2 2 3
BSU211 Hayat Dışı Sigortalar Z 4 4 4 4
BSU213 Para Teorisi ve Politikası Z 2 2 2 3
BSU215 Sosyal Güvenlik Bilgisi Z 2 2 2 3
BSU217 Banka Muhasebesi Z 4 4 4 4

2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılında Programa ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 100 öğrenci kabul edilecektir. Öğrencilerin yerleştirilmesinde 2015 YGS-6 puanı ve Meslek Liselerinden Meslek Yüksekokullarına Sınavsız Geçiş uygulaması ilkeleri esas alınacaktır. Bu program için özel koşullar 2016 Yükseköğretim ve Kontenjanları Kılavuzunda açıklanmıştır.

Bakanlar Kurulunun 29.08.2012 tarihli ve 28396 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 2012/3584 sayılı Kararı kapsamında 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılında Ön lisans Programlarına kayıt yaptıran öğrencilerimiz her yarıyıl için 385 TL öğrenim ücreti ve Üniversitemiz Yönetim Kurulu tarafından belirlenen miktarda ders materyal ücreti (190 TL) öderler. 

Programı tercih eden öğrencilerin kayıtları,  Ankara Üniversitesi Beypazarı Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü tarafından yapılır.

A.Ü. Beypazarı Meslek Yüksek Okulu, Gazi Paşa Mah. Milli Egemenlik Cad.No:222 Beypazarı/Ankara (06730)
(0312) 763 30 21-22 / 136-137
(0312) 763 30 24
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
http://bemyo.ankara.edu.tr/
 

 

Yazdır